ДЕНЬ СЕЛА

На старовинній галицькій землі в чарівному куточку Прикарпаття на правобережжі Дністра, під горою Лисою, яка вкрита зеленими ялинами, кучерявими берізками та високими акаціями, розкинулось красиве село Ганнусівка. Кожен ганнусівчанин (мала це дитина, юнак, дівчина чи людина похилого віку) з упевненістю скаже вам, що Ган­нусівка – найкраще село. Недаремно його назвали мальовничим селом під горою. Та й якщо завітає у село будь-який гість, чи проїздом побуває хтось, то зможе підтвердити, що Ганнусівка - «неначе писанка село». Височіє у центрі села церква, золоті куполи якої видно далеко в інші села.
Про заснування і назву села у жителів збереглися різні перекази і легенди. За однією із легенд, загін орди, просуваючись від Галича вниз понад Дністром, розмістився в мальовничій долині поблизу розташування сучасного села. Молода, смілива, чарівної вроди дівчина Ганнуся врятувала селян-односельчан від нападу татар. Вона організувала групу сміливців, які разом з нею проникли у ворожий табір і вирізали ворогів.
Сама Ганнуся при цьому героїчно загинула. Поселення, засноване поблизу місця смерті Ганнусі, врятовані жителі назвали іменем улюбленої героїні.
З недавнього часу (2006 року), 7 серп­ня, коли Церква вшановує Успіння святої Анни (матері Діви Марії), ганнусівчани святкують День села. Цього року Ганнусівка відзначила свої 574-ті роковини з дня першої згадки. Під час Богослужіння парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Роман Залеський привітав усіх своїх парафіян зі святом, побажав доброго здоров'я, злагоди у сім'ях, любові, рясного Божого благословення.
Марія Паркулаб
Невід'ємною частиною різних святкувань є футбольні змагання, які цього разу. відбулися між командами нашого села та Милування. Важливу роль у справі відродження і зміцнення спорту в селі, особливо футболу, відіграє сільський голова Марія Паркулаб. А допомагають їй у цьому депутат сільської ради, підприємець Михайло Лехан, ПП «Скол» (директор Володимир Колковський), ТзОВ ІФРО (директор Ярослав Безстильний).
 
На сцені "Ганнусівчанка"
Треба сказати, що здавна Ганнусівка славилася своїм мистецько-культурним життям. При сільському будинку культури працював драматичний гурток, хоровий гурток, вокально-інструментальний ансамбль. Організовувалися виступи колективів худож­ньої самодіяльності не лише в рідному селі, але й поза його межами. Треба сказати, що в останні роки відбувається відродження аматорського мистецтва. Адже ганнусівчани - талановиті люди, а талант - це дар Божий. Тому дари Божі слід примножувати, а не занедбувати. Обдарованість ганнусівчан можна було побачити на святковому концерті-звіті аматорських колективів художньої самодіяльності, який був приурочений Дню села. Привітала ганнусівчан зі святом і подякувала їм за значний вклад в благоустрій, привабливість села, що радує око гостей та проїжджих, сільський голова Марія Паркулаб.
Колектив естрадно-спортивного танцю «Барвінок»
В Будинку культури зорганізували й виставку старовинних тканих простирадл та вишитих картин робіт жителів села: Анастасії Паркулаб, Анни Парипи, Анастасії Че­репахи, Ганни Гулик,Ольги Козакевич.
 У виконанні юної декламаторки, учениці четвертого класу Оксани Бойко прозвучала «Легенда про Ганнусю», автором якої є нині покійний колишній сільський голова Іван Михальчук. Не обходяться такі сільські свята і без місцевої поетеси Ганни Гудими. Бог дав їй цей дар, а в 70-річному віці вона з радістю прислуговується ним людям. Ось уже котрий рік радує своїм пісенним репер­туаром жіночий вокальний ансамбль «Ганнусівчанка», художнім керівником якого є Василь Регей. Пісня «Пахне рідне село», що часто звучить у виконанні ансамблю, стала символічним гімном Ганнусівки. Колектив є складовою частиною церковного хору, який своїми піснями також приєднався до привітань.
Поруч з досвідченими учасниками художньої самодіяльності на сцену вперше вийшов молодіжний мішаний хор під керівництвом Світлани Кумгир. Мабуть, найбільше задоволення принесли в зал найменші учасники святкування - колектив естрадно-спортивного танцю «Барвінок» (керівник Леся Макар). їхні чарівні посмішки та запальні танці додали піднесення і задоволення глядацькому залу, який вмістив в цей день біля 300 чоловік. Своїм чарівним бар­хатним голосом привітала односельчан жителька села Підлужжя Василина Федорів, яка є вихідцем із Ганнусівки.
Дебют молодіжного мішаного хору
Творчий звіт учасників художньої самодіяльності Будинку культури, присвячений Дню села, став першим екзаменом в роботі молодого директора Будинку культури Надії Козакевич. Гучні оплески залу, піднесений настрій і чарівні посмішки на обличчях глядачів - все це було гідною оцінкою роботи творчого колективу, сільського голови та директора Будинку культури.

Мирослава ТРУШИК,
заступник директора Поберезької школи,
член виконавчого комітету Ганнусівської сільської ради


Фото з святкування Дня Села Ганнусівка (2007 рік).
Зустріч поважних гостей


Благословіння отця...


Поздоровлення п. Сільського Голови.


Вітальне слово місцевого краєзнавця, літописця історії села.


Сільський жіночий хор - співають вони дуже гарно.


Поважні глядачі...






Шановані гості...




















































Скоро буде нове святкування - будуть нові фото...


Немає коментарів:

Дописати коментар